بهترین حالت خوابیدن

امروزه بسیاری از افراد از کمردرد و یا زانو و گردن درد شکایت دارند و اغلب ریشه اصلی مشکل خود را نمی دانند.اغلب این مشکلات به نحوه خوابیدن و درست قرار گرفتن در محل خواب ارتباط دارد. خواب خوب برای سلامت ضروری است و حالت خواب خوب می تواند منجر به خواب بهتر و کاهش علایم درد مفاصل و عضلات شود.

حفظ سه منحنی ستون فقرات در خواب که بتواند فشار کمی روی مفاصل بدن داشته باشد، مهم است حالا که اهمیت درست خوابیدن را تا حدودی متوجه شدید بیایید در این بخش از الوخواب برخی موقعیت های خواب که برای سلامتیتان خوب هستند را بررسی کنیم.

  • خوابیدن به پشت:

خوابیدن به پشت سر, گردن و ستون فقرات را برای تراز کردن و نگه داشتن آنها در حالت خنثی آسان تر می کند. هیچ فشار یا منحنی اضافی به کمر داده نمی شود.” شما بهترین موقعیت را دارید، چون ستون فقرات در تمام طول شب در ردیف طبیعی قرار می گیرد.در این موقعیت سر به خوبی استراحت می کند و وزن بدن شما به طور مساوی توزیع می شود همچنین با اضافه کردن بالشی زیر زانوهایتان به هنگام خواب، می توانید تنش را از ستون فقرات کاهش دهید. خوابیدن به پشت می تواند به برگشت اسید کمک کند. خوابیدن به پشت می تواند نفس کشیدن را سخت کند و بلندتر خرناس بکشید.

 

  • خوابیدن ایده آل:

اگر دوست دارید به پهلو بخوابید, توصیه می شود سمت چپ را انتخاب کنید. خوابیدن به سمت چپ فشار بر رگ های خونی بازگشتی را به قلب به حداقل می رساند.

این کار امکان گردش بهتری را فراهم می کند که می تواند به کاهش ورم پا و کاهش کشش عضلات و مفاصل کمک کند. قرار دادن یک بالش بین زانوها هنگام خوابیدن به پهلو می تواند به حفظ شکل باسن و کمر و توزیع وزن کمک کند.

خوابیدن در این موقعیت می تواند منجر به سردردهای تنشی, سفتی گردن و مشکلات تنفسی شود.کمی تنظیم خواب می تواند طول بکشد. اما برای شکستن الگوی خوابتان از بالش بدنی استفاده کنید. بالش های بدنی برای موارد مثل پشتیبانی مناسب از بدن – تسکین فشار بر کمر،ران و ستون فقرات – بهبود هم ترازی شانه، ران و ستون فقرات – توزیع وزن و بهبود گردش خون – ارائه پشتیبانی بیشتر در دوران بارداری – کمک به کاهش خروپف – آرامش و استراحت عالی هستند.

 

فروشگاه الوخواب عرضه کننده تمامی تجهیزات و کالاهای خواب است و همچنین در کنار آن، خدماتی نظیر مشاوره رایگان به مشتریان ایرانی ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره و یا هرگونه سوالی می‌توانید با شماره 05143343434 تماسگرفته و یا به بخش دایرکت اینستاگرامِ الوخواب مراجعه کنید.

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    Main Menu