3 نکته برای انتخاب بالش مناسب

ba

بسیاری از پزشکان توصیه می کنند برای تجربه خواب راحت از بالش استفاده شود. بالش ها نقش مفیدی در خواب ایفا می کنند.

برای یک خواب راحت شما نیاز است که ستون فقرات و گردن هم ترازباشند، در نتیجه تشک و بالش انتخابی باید مناسب باشند. اگر در زمان خواب گردن و بدن و ستون فقرات هم تراز نباشند در صبح روز بعد همراه با گردن درد از خواب بیدار خواهید شد. اکثر افراد به بالش برای خواب نیاز دارند که همین امر اهمیت انتخاب بالشت مناسب و استاندارد را بیشتر می نماید.

 • بالش مناسب

بالش مناسب باید به اندازه ای باشد که گردن و بدنتان را هم تراز هم قرار داده و خواب خوبی به شما هدیه دهد. در نظر داشته باشید که بالشت نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه و یا خیلی نرم وخیلی سفت باشد. همانطور که گفته شد باید گردنتان در راستای ستون فقرات قرار گیرد .

 • سایز بالش

سایز کوچک با ارتفاع کمتر از 7.5 سانتیمتر، سایز متوسط با ارتفاع 7.5 تا 12.5 سانتیمتر و سایز بزرگ با ارتفاع بیشتر از 12.5 سانتیمتر، سایزهای مختلف بالش می باشد که هرکدام در موقعیت های مختلف خواب استفاده می شوند. افرادی با سایز سر بزرگتر و عرض شانه های پهن تر بالش های بزرگتر را برای خواب انتخاب می کنند و افراد با سایز سر کوچک و شانه های دارای عرض متوسط بالش های کوچکتر را ترجیح داده و با آنها راحت ترند.

 • تاثیر موقعیت خواب بر انتخاب بالش

افراد مختلف موقعیت های خواب متفاوتی دارند. می بایست پیش از خرید بالش از موقعیت خواب ترجیحی خود باخبر باشید تا بتوانید بالش استاندارد مناسب خود را انتخاب کنید.

 • بالش مناسب برای خوابیدن به پهلو

برای موقعیت خواب به پهلو باید بالش با ارتفاع بیشتری را انتخاب کرد تا فاصله شانه را بپوشاند و ستون فقرات و گردن در یک راستا قرار بگیرد. البته همواره در نظر داشته باشید بهترین سایز بالش را خودتان می بایست انتخاب کنید و با امتحان کردن بالش می بایست سر در راستای ستون فقرات قرار بگیرد و بالش، کل گردن و زیر سر و بالای شانه ها را پوشش دهد. افراد دارای کمردرد علاوه بر استفاده از تشک مناسب برای کمردرد می بایست در حالت خوابیده به پهلو از بالش در بین زانوها استفاده نمایند.

افرادی که به پهلو می خوابند، برای خواب بهتر و قرارگیری بدن در حالت بهتر، نیاز به استفاده از بالش در بین زانوها دارند. در این صورت به زانوها فشار نخواهد آمد و ستون فقرات در موقعیت ایده آل و استاندارد قرار می گیرد.

 

خوابیدن در زنان باردار زمانی راحت تر خواهد شد که از بالش های با فرم بدن(بالش بارداری) استفاده کنند. به طور کلی استفاده از بالش بیشتر برای پشتیبانی بدن و همین طور بالش های بارداری مناسب، می تواند منجر به خواب بهتر و راحت تر و کم درد تری برای این افراد ایجاد نماید.

 

 • بالش مناسب برای خوابیدن به پشت

افرادی که بر روی کمر یا به پشت می خوابند برای قرارگیری گردن و ستون فقرات در یک راستا می بایست از بالش با ارتفاع کمتری را انتخاب کنند. معمولا سایز کوچک تا متوسط و البته بعد از تست کردن بالش، سایز مناسبی برای این موقعیت می باشد.

 • بالش مناسب برای خوابیدن بر روی شکم

افرادی که به روی شکم می خوابند به سایزهای بسیار کوچک و نازک بالش نیاز دارند. اگر این افراد از بالش های خیلی بزرگ استفاده نمایند برای بدن حالت ناخوشایند و ناراحتی پیش خواهد آمد و گردن و بدن در حالت ناخوشایندی قرار می گیرد. البته لازم به ذکر است در موقعیت خوابیدن به پشت یا بر روی شکم برخی از پزشکان خوابیدن بدون بالش را توصیه می کنند.

فروشگاه الوخواب عرضه کننده تمامی تجهیزات و کالاهای خواب است و همچنین در کنار آن، خدماتی نظیر مشاوره رایگان به مشتریان ایرانی ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره و یا هرگونه سوالی می‌توانید با شماره 05143343434 تماسگرفته و یا به بخش دایرکت اینستاگرامِ الوخواب مراجعه کنید.

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Main Menu